Online Terapi

Online Terapi

Online Terapi hakkında merak ettiklerinize, aşağıda yer alan soru-cevap ile ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak için, lütfen arayınız.

Online Terapinin Bana Faydası Olur mu?

Kriz durumları ve yoğun psikopatolojik problemler dışında online psikolojik danışmanın hemen her sorun için uygun olduğu bilinmektedir. Danışmanınızla yapacağınız ön görüşmede de online hizmet için uygun olup olmadığınız hakkında bilgilendirileceksiniz.

Kimler online terapi hizmeti alamaz?

18 yaşın altındaki danışanlar (Ancak Ebeveyn Gözetiminde)

Atak ve kriz geçiren danışanlar

Psikotik Bozukluk Öyküsü (halisünasyon görme gibi) olanlar

Dissosiyatif Bozukluk Öyküsü (dissosiyatif kişilik bozukluğu gibi) olanlar

Ağır depresyon geçiren, intihar eğilimi, düşünceleri ve geçmişte intihar girişimi olanlar.

Hangi Yollarla Online Terapi Alabilirim?

Yazılı, sesli ve görüntülü-sesli hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Yazılı veya görüntülü-sesli hizmetten yararlanmanız için bilgisayarınızda Skype programının yüklü olması ve Skype adresinizin olması gerekmektedir. Yalnızca sesli hizmette ise, sizin belirteceğiniz telefon numarası, kararlaştırılan randevu gün ve saatinde psikolojik danışman tarafından aranır.

Yüz yüze Görüşme de Alabilir miyim?

Evet, yalnızca Adana’da ikamet eden danışanlarımız için, yüz yüze psikolojik danışma hizmeti de mümkündür.

Online Terapi Ne Kadar Etkilidir?

İnternette yapacağınız küçük bir araştırmayla görebileceğiniz üzere online psikolojik danışma, çoğu danışan için yüz yüze danışmanlık kadar etkili olduğu, bilimsel çalışmalarla sınanmış ve doğrulanmıştır.

Online Terapi Güvenli Midir?

Kesinlikle, isaozgurozer.com, gizliliğinizi garanti eder. Randevu için girdiğiniz bütün bilgiler uçtan uca şifrelemeyle korunur. Seanslarda, psikolojik danışmanlık meslek etik kodları ve yasalar gereğince, hiçbir şekilde ses, yazı veya görüntü kaydı alınmaz. Danışanlara, randevu almadan önce kısa bir ön görüşme yapma ve danışmanlarını tanıma imkanı verilir. Arzu edilirse uzmanlar, danışanların merak ettikleri yetkinliklerini (Diploma, sertifika vs.) belgeleyebilirler.

Anonim Kalarak Hizmet Almam Mümkün Müdür?

Evet, sizlerden hiçbir şekilde kimlik bilgileri istenmemektedir. Danışanlar randevularını ayarlarken kendi belirledikleri bir rumuz (kullanıcı adı) kullanarak hizmet alıp kendilerini gizleyebilmektedir.

Online Terapi Pahalı mıdır?

Hayır, yüz yüze danışmanlığa göre %50-75 daha ekonomiktir. Gerekli olan tek şey görüşme araçları (internet, telefon, bilgisayar vs.) ve görüşme için uygun bir ortamdır.

Kredi Kartıyla Ödeme Yapabilir Miyim?

Hayır, ne yazık ki henüz bu platformda kartla ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Danışanların, randevularını belirleyip kararlaştırdıktan sonra, kendilerine önerilen yöntemle ödeme yapmaları gerekmektedir. Danışanlar, ücreti ödedikten sonra, seans saatine 24 saat kalana kadar seansı iptal edebilir ve para iadesi talep edebilirler.

Online Terapi İçin Gerekli Araçlar Nelerdir?

Sadece sesli hizmette bir telefon yeterli olabilirken, yazışma ve görüntülü seanslarda, yeterli hızda bir internet bağlantısı, Skype programının kurulu olduğu bir bilgisayar ve danışanlar için bir Skype adresi gerekmektedir.

Skype Programını İndirmek İçin Aşağıdaki Bağlantıları Kullanabilirsiniz:

Windows: https://www.skype.com/tr/get-skype/

Mac: https://www.skype.com/tr/get-skype/skype-for-mac/

Linux: https://www.skype.com/tr/get-skype/skype-for-linux/

Bir Skype Hesabı Oluşturmak İçin Aşağıdaki Bağlantıda Yer Alan Yönergeleri Takip Edebilirsiniz:

Windows: https://support.skype.com/tr/faq/FA11098/skype-kullanmaya-nasil-baslarim

Mac: https://support.skype.com/tr/faq/FA11098/skype-kullanmaya-nasil-baslarim

Linux: https://support.skype.com/tr/faq/FA11098/skype-kullanmaya-nasil-baslarim

Hemen Randevu Al