Ankara Uzman Psikolojik Danışman

Resmi Instagram Sayfası

Ankara Uzman Psikolojik Danışman İsa Özgür Özer

Kısa Biyografi

5 nüfuslu bir ailenin ortanca oğlu olarak Özer, 1994 Ekim’inde, Adana’da dünyaya geldi. Çocukluk ve ilk gençlik yıllarını Adana’da geçirdi. Çocukluğundan itibaren; yüzme, taekwondo, basketbol, satranç gibi spor branşlarıyla farklı dönemlerde ilgilendi. Terapi dünyasıyla ilk tanışması, bir çocuk psikiyatrının hastası olarak başladı. Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite tanısı aldı. Çocukluk ve gençlik yıllarında kendisini dönem dönem terapi koltuğunda buldu. Danışan olmanın nasıl bir şey olduğunu yaşamı boyunca deneyimledi. Oturduğu koltuğun karşı tarafına geçmek için ilk adımı, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Eğitimi almak üzere Bursa’ya yerleşerek attı. 2013 ve 2014 yıllarında 4 kez Onur öğrencisi, 2015 ve 2016 yıllarında 3 kez yüksek onur öğrencisi seçildi. 2016 yılından bu yana Özer, danışman koltuğuna oturuyor. Bu tarihle başlayan mesleki yaşamındaki önemli olaylar ve başarılarının kronolojik sıralamasına aşağıda göz atabilirsiniz.

Akademik Özgeçmiş

2021 – Türk PDR Dergisi’nde “The Effect of The Subjective Well-Being Increasing Program on Subjective and Psychological Well-Being of Adolescents Having Harmful Habits” adlı bilimsel çalışmasını yayımladı.

2021 – Doç. Dr. Durmuş Ümmet’ten, Terapötik Kartlar Eğitimi aldı.

2020 – Aile Psikolojik Danışmanlığı Dergisi’nde “Pozitivizm, Yapılandırmacılık ve Sosyal Yapısalcılığın Aile Terapisi Üzerindeki Etkileri” adlı bilimsel çalışmasını yayımladı.

2020 – Ufuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nda Öğretim Elemanı Oldu.

2020 – Çukurova Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı’nda Doktora eğitimine başladı.

2019 – Prof. Dr. Başaran Gençdoğan’dan Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi Eğitimi aldı.

2019 – Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programından mezun oldu. Öznel İyi Oluşu Arttırma Programının, Zararlı Alışkanlıkları Olan Ergenlerin Öznel ve Psikolojik İyi Oluşları Üzerindeki Etkisi adlı yüksel lisans bitirme tezine buradan ulaşabilirsiniz.

2019 – Canatar Terapi Enstitüsünden 60 saatlik Cinsel Terapi Eğitimi aldı.

2019 – Doç. Dr. Mehmet Bilgin Tarafından Verilen 30 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi aldı.

2018 – Uluslararası Sosyal Bilimler Dergisi’nde, “Bağlanmanın Doğal Sonucu: Ayrılma Kaygısı” adlı bilimsel çalışmasını yayımladı.

2018 – Terapimer Psikolojik Destek Merkezi’nden 10 saatlik Otizmli Çocukların Eğitimi ve Terapisi Eğitimini Aldı.

2018 – Uludağ Üniversitesi’nden 30 saatlik Çocuk Resimlerinin Analizi Eğitimini aldı.

2017 – İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi’nde “Terapötik Yolculukta Bir Tümsek: DİRENÇ” adlı bilimsel çalışmasını yayımladı.

2017 – Uludağ Üniversitesi’nden 60 saatlik Oyun Terapisi Eğitimi aldı.

2016 – Uludağ Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Lisans Programı’ndan mezun oldu.

Anasayfa

Ankara Uzman Psikolojik Danışman İsa Özgür Özer